Створення реєстру збитків, завданих Україні агресором, допоможе при виплаті репарацій. Про це заявив Артем Гончаренко, президент БФ «Реконструкції та розвитку України», керівник Агенції відбудови України, коментуючи рішення Ради Європи про створення реєстру збитків, завданих Україні з боку росії.

«Створення реєстру збитків, завданих Україні агресором,  допоможе при виплаті репарацій. Без цього реєстру ми не змогли б вимагати компенсації від країни-агресора, а також чітко порахувати вартість руйнувань та відновлення», – заявив Артем Гончаренко,

Він також відзначив, що Агенція відбудови України вважає, що у цьому реєстрі окремо треба зробити не тільки балансову вартості будівель, споруд, транспорту тощо, а ще й оцінку ринкової вартості відновлення зруйнованого чи пошкодженого. Адже по балансу вартості, те що у бухгалтерії називається малоцінні чи швидкозношені речі, могли мати по документам  нульову вартість, а, насправді, вони теж мають цінність і потребують відшкодувань.

«Таких предметів чи речей, які мають задокументовану нульову вартість велика кількість. Але, у свій час, люди на них витрачали кошти. Тому, якщо ми говоримо про реєстри оцінки збитків, то ми повинні звертати на це увагу. І Фонд і Агенція буде допомагати не тільки  фіксувати збитки, а й вартість відновлення. Адже, наприклад, потрібно одразу будувати енергоефективні та безпечні будівлі, які у майбутньому допоможуть зменшити комунальні та експлуатаційні платежі», – резюмував президент БФ «Реконструкції та розвитку України» Артем Гончаренко.

Як відомо, Рада Європи ухвалила рішення про створення реєстру збитків, що буде розташований у Гаазі. Це рішення ухвалили 43 держави, у тому числі усі держави G7. Договір передбачає створення бази даних для фіксації доказів втрат або збитків, завданих державі Україна, фізичним та юридичним особам через протиправні дії РФ, починаючи з 24 лютого 2022 року. Також у цю базу даних вноситимуть фінансові претензії постраждалих до РФ.

Як повідомлялось раніше, БФ «Реконструкції та розвитку України» реалізує масштабний проєкт «Мобільний фронтовий госпіталь». Перший мобільний фронтовий госпіталь вже передано Головному управлінню розвідки Міністерства оборони. Зараз він рятує сотні життів наших захисників у найгарячіших точках у двадцятикілометровій прифронтовій зоні на Донецькому напрямку. У планах Фонду забезпечити такими госпіталями всю лінію фронту.

Нагадаємо, що благодійним фондом “Реконструкції та розвитку України” продовжується збір коштів на мобільні фронтові госпіталі для військових на передовій.