Про це заявив президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців Борис Емельдеш під час конгресу «Реформа системи публічних фінансів – шлях до відновлення України», організованого за підтримки CIPE.

«Загальна кількість ФОПів сягає 2 млн, з яких РРО мали встановити близько 1 млн. А встановили, за даними ДПС, тільки 327 тис. Підприємці масово ігнорують цю безглузду норму», – заявив він, повідомляє FinClub.

Розрахунково фіскалізація 1,18 млн ФОП другої та третьої груп коштує 10,1 млрд грн на рік.

«Витрати всіх ФОПів за РРО складають 10 млрд грн на рік. Витрати на дотримання товарного обліку складатимуть 25 млрд грн на рік. А додаткові надходження до бюджету будуть близько 6-8 млрд грн на рік. Тобто для того, щоб держава отримала 8 млрд грн, бізнес має втратити 35 млрд грн. Це суспільно негативне регулювання шкідливе для країни в цілому», – заявив Борис Емельдеш.

І податкова неспроможна це проконтролювати. «Максимальна річна кількість перевірок за чотири роки – 27 тис. А підприємців, які не встановили касові апарати, близько 700 тисяч. Тобто для того, щоб встановити тільки факт цього порушення, податкова повинна працювати 25 років. Така задача не буде виконана ніколи», – заявив він.

Координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман пропонує замінити широку фіскалізацію ФОПів 2-ї та 3-ї груп на фіскалізацію виключно ризикових категорій платників, які мають високу ймовірність досягнення лімітів єдиного податку.