Про це заявила заступниця голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Ольга Василевська-Смаглюк під час конгресу «Реформа системи публічних фінансів – шлях до відновлення України», організованого за підтримки CIPE.

«На жаль, проєкт «Інвестняні» був довоєнним і наразі в цілому себе не виправдовує. Тому що «інвестняня» не може в ручному режимі управляти і відновлювати бізнеси, допомагати розблоковувати податкові накладні, налагоджувати систему SMCOR, яка працює некоректно», – заявила Ольга Василевська-Смаглюк, повідомляє FinClub.

За її словами, потрібні системні реформи. «Ручний режим управління податковою та митницею не призводить до гарних результатів, а призводить лише до вибіркового правосуддя, вибіркового розблокування за якийсь відсоток через посередника», – наголосила вона.

«Пропозиція аналітичних центрів і понад 200 бізнес-асоціацій полягає в тому, щоб змінити ідеологію цієї жахливої системи SMCOR з каральної на аналітичну. Тобто блокування податкових накладних мають відбуватися тільки на певний обмежений час. За цей час – 30 чи 60 днів – податкова має виконати свою домашню роботу – запровадити заходи податкового контролю, і потім всі мають бути розблоковані», – каже координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман.