Про це заявив перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Ярослав Железняк під час конгресу «Реформа системи публічних фінансів – шлях до відновлення України», організованого за підтримки CIPE.

«Немає кращого року для побудови і відбудови довіри до інституцій, які прямо залучені у взаємодію з бізнесом, ніж 2024 рік. В 2025-му вже буде пізно. Тому цього року ми маємо зробити перезавантаження митниці. Цьогоріч ми маємо зробити нормальне перезавантаження БЕБу. Не фігню, яку подав уряд і намагалися протягнути через парламент, а нормальне перезавантаження, коли всіх людей Татарова звільняють в одну мить», – заявив Ярослав Железняк, повідомляє FinClub.

Крім того, ще в 2024 році «можна почати перезавантажувати і податкову». «На рівні парламенту така робота ведеться і навіть є такий законопроєкт», – сказав Ярослав Железняк.

«Що можна і потрібно покращити, то насамперед це випровадження ноунеймів з БЕБ, податкової та митниці. Керуючі цими органами не можуть і не мають бути в статусі виконувачів обов’язків, щоб ухвалювати відповідні рішення і нести за них політичну відповідальність», – заявила заступниця голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Ольга Василевська-Смаглюк.

67% підприємців, згідно з останнім опитуванням, стикнулися з тиском правоохоронних органів, повідомив голова Advanter Group Андрій Длігач.

«В топах проблем для бізнесу – все, що стосується доступу до фінансових ресурсів, податкова реформа, реформа БЕБ, ДПС, перегляд критеріїв ризиковості операцій, зміна адміністрування. Все це в топах залишається останніми роками», – заявив він.

Їм намагався заперечити заступник міністра економіки Олексій Соболев. «Не можу сказати, що урядовий закон такий прямо «дуже жахливий». Є більш жахливі закони, які всі ухвалювали і казали, які вони чудові. Я впевнений, що закон приймуть, погоджений з міжнародними партнерами», – пояснив топпосадовець.

Длігач слайд